Tu się witamy

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] włączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Tu się witamy

Re: Tu się witamy

Post autor: Martate » 21 lip 2018, 11:34

Witajcie!
U nas 3jka na pokladzie, przy czym tylko najmlodsza-Marysia ma niedosłuch obustronny na poziomie umiarkowanym, ktory wykryliśmy dzięki temu, że w szpitalu, po urodzeniu zrobiono jej przesiewowe badanie słuchu. Aparaty mamy resound i trzymamy się Kajetan.
Pozdrawiamy!

Re: Tu się witamy

Post autor: Magdalena » 19 cze 2018, 0:33

Witam. Mam na imię Magda. Jestem mama 6 letniego slyszacego Tomka i rocznej implantowanej obustronnie Dominiki. Mieszkamy w Wielkiej Brytanii i tutaj dzieci od razu implantowane są obustronnie co uważam jest świetne bo od razu dziecko otrzymuje slyszenie w stereo i nie naraża sie rodziców na dodatkowe stresy drugiej operacji. Córka operowana byla w wieku 10 miesiecy, a procesory (Nucleus 7) nosi od 2 miesiecy, aparaty u nas się nie sprawdziły ponieważ corka ma bardzo głęboki niedosluch prawie gluchote. W ciągu tych 2 miesięcy efekty są niesamowite. Już teraz słyszy takie dzwieki jak syczenie węża (w zabawie) co jest dość cichym dźwiękiem..świetnie lokalizuje źródło dźwięku a nawet zaczęła gaworzyc..mamamama, babababa, dadada i jej ostatnio ulubione tatatata i wiele innych. Uważam ze w Kajetanach powinni pomyśleć o operowaniu od razu obustronnym bo korzyści dla dziecka są wtedy dużo wieksze. Pozdrawiam.

Re: Tu się witamy

Post autor: mmartucha » 10 mar 2018, 2:28

Cześć,
Mam na imię Marta. Jestem mamą dwójki słyszących dzieci - Mateusza i Kuby oraz niesłyszącej Natalki. Córeczka ma obustronny głęboki niedosłuch odbiorczy, była aparatowana bez efektu aparatami firmy Phonak, obecnie jest po wszczepieniu pierwszego implantu. Od podłączenia procesora mija dziś ósmy dzień i mam wrażenie, że córeczka zaczyna powoli reagować na głośne dźwięki, jest też zdecydowanie bardziej radosna i wydaje więcej dźwięków.

Re: Tu się witamy

Post autor: Róża » 02 lut 2018, 14:26

Cześć
Jestem mamą 7 letniej Niny, zupełnie zdrowej i 3 miesięcznej Róży, u której diagnozujemy niedosłuch. Jesteśmy po pierwszym ABR, wyszedł niestety aż 80dcb pierwsza wizytę w Kajetanach mamy za tydzień. Ponoć to wizyta kwalifikacyjna do implantów. Otrząśnięcia z pierwszego szoku, łzy otarte i działamy. Dziękuję ze jest to miejsce. Do „usłyszenia”tutaj Drodzy Rodzice!!!:-)

Re: Tu się witamy

Post autor: Paula » 20 gru 2017, 9:10

Cześć . Tez jestem tu nowa ;) Jaki niedosłuch ma Twoj syn gdy miał zakładane implanty ?

Re: Tu się witamy

Post autor: Kasia1113 » 02 gru 2017, 21:27

Cześć jestem mamą dwójki dzieciaczkow 6 letniej słyszacej Oliwi i 4 letniego Oskara zaimplantowanego na dwa uszka ;) drugi implant miał wszczepiony tydzień temu, wszystko jest ok i już nie mogę się doczekać efektów. Właśnie w Kajetanach dowiedziałam się o tej stronie z czego się bardzo cieszę;) Kasia ;).

Re: Tu się witamy

Post autor: Małgorzata » 20 lis 2017, 22:49

Pani Małgorzato nie wdając się w szczegóły odpowiem NIE to was nie skreśla. Dodam, że (ogólnie) wskazane jest noszenie aparatów przed implantacją (stymulacja ucha i ocena korzyści z aparatów). Po pozytywnej kwalifikacji do implantu decyzja należy wyłącznie do Państwa. Pani imienniczka, rodzic i surdopedagog.

Re: Tu się witamy

Post autor: MALGORZATA » 12 wrz 2017, 7:05

Witam,Mam na imię Małgorzata i mam 2-miesiecznego synka-Stasia u którego zdiagnozowano obustronny gleboki niedosluch. Jesteśmy pod opieką kliniki w Kajetanach, jesteśmy zakwalofikowani do implantu jednak mam pytanie -czy jeśli założymy Stasiowi teraz aparaty w Klinice,to czy to nas nie skreśla z listy do implantu?

Pozdrawiam serdecznie :)

Re: Tu się witamy

Post autor: Marcelina » 24 sie 2016, 18:46

Cześć jestem Marcelina mama słyszącego Filipa i niesłyszącego Frania. Franio urodził się z obustronnym niedosłuchem przyczyn na chwilę obecną nie znamy dziś ma 8 miesięcy i trzy różne wyniki badaniana ABR (70 i 80 50 i 50 a ostatnie 100 i 100). Jesteśmy zaaparatowani i czekamy na kwalifikację do implantu.

Re: Tu się witamy

Post autor: Gradowska2 » 08 cze 2016, 20:27

Witam. Jestem mama Dominiki. Obecnie corka ma prawie 15 lat. Przyczyna niedosluchu nie znana. Zdjagnozowana w wieku 2 lat i 8 miesiecy. Pierwszy imp;ant mielismy wszczepiny w wieku prawie 4 lat a drugi w wieku prawie 12 lat. Wiec u nas jest spora roznica miedzy implantami. Corka uczy sie w szkole dzla dzieci slaboslyszacych w Warszawie i mieszka w internacie. Jest wesola pogadna dziewczynka a wlasciwie nastolatkom.Ostatnio kupowalismy u panstwa zaczep do procesora corka jest z niego bardzo zadowolona. Pozdrawiam.

Na górę