Tu się witamy

Awatar użytkownika
Gladzio

Tu się witamy

Postautor: Gladzio » 18 maja 2016, 16:42

Witam, Dzień Dobry, Cześć...

Jako pierwszy użytkownik Forum chciałem się przedstawić - mam na imię Dominik i jestem ojcem Heli :) Hela jest obustronnie implantowana i świetnie sobie radzi w świecie dźwięków. Helena korzysta UP i UL Med-El Opus 2.

Pozdrawiam i zapraszam do kontynuacji wątku.
Dominik

Awatar użytkownika
Ola

Re: Tu się witamy

Postautor: Ola » 20 maja 2016, 20:24

Cześć,
Mam na imię Ola, mam dwie córki. Agata ma 8 lat i słyszy. Hela ma prawie 4 lata i ma głęboki niedosłuch, wykryty tuz po urodzeniu. Hela ma już dwa implanty i funkcjonuje jak dziecko słyszące. :D
Pozdrawiam,
Ola
Mama Heli (Hela ur.09/2012, UP 05/2013, UL 05/2014, niedosłuch genetyczny)

Awatar użytkownika
Kasia

Postautor: Kasia » 20 maja 2016, 22:59

Witajcie!

Jestem mamą Jasia, który stracił słuch w wieku 10 miesięcy po infekcji pneumokokowej. Na pierwsze urodziny dostał implanty Synchrony i procesory Sonnet z firmy MedEl.
Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy stronę SmartEar i chętnie korzystamy z Waszych porad i akcesoriów :)
Jaś słyszy za pomocą implantów dopiero od dwóch tygodni, ale radzi sobie bardzo dobrze.

Pozdrawiam,
Kasia

Emilia

Postautor: Emilia » 21 maja 2016, 8:23

Witam. Mam na imię Emilia i jestem mamą 10letniej Karolinki i 2letniego Emilka. Karolinka słyszy normalnie, natomiast Emilek urodził się z głębokim obustronnym niedosłuchem. Został zaimplantowany w wieku 7miesięcy implantem Cochlear Nucleus 6 i dziś radzi sobie fenomenalnie. Robi duże postępy i pomału zaczyna mówić. Na drugi implant czekamy. Ma byc w lutym 2018 :-( Między jednym implantem, a drugim będzie wtedy prawie 4 lata różnicy. Boję się, że to będzie za długa przerwa i synek odrzuci ten drugi implant dlatego ciągle się z mężem wahamy czy go implantowac na drugie ucho... Pozdrawiamy wszystkich! :-)

Sylwia

Postautor: Sylwia » 08 cze 2016, 9:30

Witajcie :-)
nazywam się Sylwia, jestem mamą Bartusia, chłopca obustronnie zaimplantowanego. Bartek drugi implant miał wszczepiony po 5 latach od pierwszego, więc nie martw się Emilio, będzie dobrze, jednak dużo dał nam drugi implant :-)
chciałabym jeszcze nadmienić, że Bartek od jakiegoś miesiąca nie rozstaje się z opaskami od smartear, są cudowne :-)

korzystając z okazji, jak się przedstawiamy to pragnę przedstawić Wam, tym którzy jeszcze nie znają stowarzyszenie Słyszeć Bez Granic.
zapraszam na stronę: www.slyszecbezgranic.pl oraz na fb: https://www.facebook.com/slyszecbezgranic/

pozdrawiam serdecznie

Sylwia Gajos

Gradowska2

Postautor: Gradowska2 » 08 cze 2016, 20:27

Witam. Jestem mama Dominiki. Obecnie corka ma prawie 15 lat. Przyczyna niedosluchu nie znana. Zdjagnozowana w wieku 2 lat i 8 miesiecy. Pierwszy imp;ant mielismy wszczepiny w wieku prawie 4 lat a drugi w wieku prawie 12 lat. Wiec u nas jest spora roznica miedzy implantami. Corka uczy sie w szkole dzla dzieci slaboslyszacych w Warszawie i mieszka w internacie. Jest wesola pogadna dziewczynka a wlasciwie nastolatkom.Ostatnio kupowalismy u panstwa zaczep do procesora corka jest z niego bardzo zadowolona. Pozdrawiam.

Marcelina

Postautor: Marcelina » 24 sie 2016, 18:46

Cześć jestem Marcelina mama słyszącego Filipa i niesłyszącego Frania. Franio urodził się z obustronnym niedosłuchem przyczyn na chwilę obecną nie znamy dziś ma 8 miesięcy i trzy różne wyniki badaniana ABR (70 i 80 50 i 50 a ostatnie 100 i 100). Jesteśmy zaaparatowani i czekamy na kwalifikację do implantu.

MALGORZATA

Postautor: MALGORZATA » 12 wrz 2017, 7:05

Witam,Mam na imię Małgorzata i mam 2-miesiecznego synka-Stasia u którego zdiagnozowano obustronny gleboki niedosluch. Jesteśmy pod opieką kliniki w Kajetanach, jesteśmy zakwalofikowani do implantu jednak mam pytanie -czy jeśli założymy Stasiowi teraz aparaty w Klinice,to czy to nas nie skreśla z listy do implantu?

Pozdrawiam serdecznie :)

Małgorzata

Postautor: Małgorzata » 20 lis 2017, 22:49

Pani Małgorzato nie wdając się w szczegóły odpowiem NIE to was nie skreśla. Dodam, że (ogólnie) wskazane jest noszenie aparatów przed implantacją (stymulacja ucha i ocena korzyści z aparatów). Po pozytywnej kwalifikacji do implantu decyzja należy wyłącznie do Państwa. Pani imienniczka, rodzic i surdopedagog.

Kasia1113

Postautor: Kasia1113 » 02 gru 2017, 21:27

Cześć jestem mamą dwójki dzieciaczkow 6 letniej słyszacej Oliwi i 4 letniego Oskara zaimplantowanego na dwa uszka ;) drugi implant miał wszczepiony tydzień temu, wszystko jest ok i już nie mogę się doczekać efektów. Właśnie w Kajetanach dowiedziałam się o tej stronie z czego się bardzo cieszę;) Kasia ;).

Wróć do „Ogólne”