Głęboki niedosłuch - łatwa decyzja

W jakim wieku implantowane były Wasze dzieci i jakie macie spostrzeżenia
Awatar użytkownika
Ola

Głęboki niedosłuch - łatwa decyzja

Postautor: Ola » 21 maja 2016, 10:33

Przy głębokim niedosłuchu uważa się, że wczesna implantacja szybciej stymuluje układ słuchowy i mózg. Dzięki temu możliwa jest pełna rehabilitacja i osiągnięcie poziomu słyszenia jak u dzieci ze zdrowym słuchem.

Nasza córka od urodzenia nie słyszy, ma głęboki niedosłuch, ABR bez reakcji, Assr bez reakcji. Żadnych korzyści w aparatach nie było.
W naszym przypadku decyzja o implantacji była prosta, Hela dostała implant w wieku 10mscy , drugi rok później. Dzisiaj jej słuch naprawdę bardzo dobrze działa dzięki implantom. :)
Jestem zdania że w przypadkach jak u nas, im szybciej wszczepimy protezę słuchu tym lepiej.
Pozdrawiam,
Ola
Mama Heli (Hela ur.09/2012, UP 05/2013, UL 05/2014, niedosłuch genetyczny)

flowers17

Re: Głęboki niedosłuch - łatwa decyzja

Postautor: flowers17 » 10 lip 2016, 22:51

To prawda, dzieci mają plastyczny mózg, a przede wszystkim im wcześniej słyszy to szybciej rozwija się i naturalnie słuchowo. Oczywiście rehabilitacja potrzebna. Dla moich rodziców była bardzo trudna decyzja, zaakceptowali mnie taka jaka jestem, miałam 4 latka jak przeszłam badania na kwalifikację w kierunku implantu, w wieku 6 lat zaimplantowano mnie. Bo czytali też przeciw implantowi przez Głuchych więc wahali się, a że im przycisnęłam, żeby zrobić implant. Gdyby nie implant to trudno mi wyobrazić jak pracować, jak funkcjonować w świecie słyszących... Ponieważ dorosła jestem, muszę być samodzielna, załatwiam sprawy sama, niektóre sprawy przez telefon mój partner pomaga, bo ma niewielki niedosłuch. Tuż przed wszczepem implantu miałam na ucho implantowane UP 90-110 dB, a nie implantowane UL 120 dB-brak odpowiedzi. Miało być na lewe ale na TK coś nie tak, zmienił decyzję w dniu operacji, że na prawe. A dlaczego, do tej pory nie wiem :mrgreen: Ważne że wogóle mam, bo niektórzy nie mogą mieć implantu :?
UP: 1999-2014 Med-el Combi40+, od 2014 Med-el SonataTi100; :D
UL: nic (obustronny brak odpowiedzi) :roll:

Wróć do „W jakim wieku implantować”