Jak sprawdzić i wymienić wadliwy kabel w MED-EL Opus 2

Dyskusje o sprzęcie
Awatar użytkownika
Gladzio

Jak sprawdzić i wymienić wadliwy kabel w MED-EL Opus 2

Postautor: Gladzio » 16 lut 2017, 17:19

Witam,

Korzystając już parę lat z dwóch urządzeń marki MED-EL Opus 2 łatwo stwierdzić że najsłabszym elementem są kabelki. Wymieniane już były kilkukrotnie. W przypadku małych dzieci (0-3 lata) polecam sprawdzać kabelki co parę dni. Małe dziecko nie zakomunikuje nam że np. kabel przerywa albo coś "nie styka". My jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za to aby urządzenia powierzone naszym dzieciom funkcjonowały prawidłowo.

Nasza córka w wieku 4,5 potrafi już wymienić baterie w procesorze oraz włączyć i wyłączyć go. Umiejętności tych nabyła po ukończeniu 4 roku życia. Sama również przykłada cewkę na swoje miejsce gdy ta odpadnie (to umiejętność nabyta dużo wcześniej). Ostatnio zdarzyło się coś dziwnego - bez przyczyny włączała i wyłączała procesor. Potem mówiła że baterie są do wymiany mimo iż wymieniane były dzień wcześniej. Po sprawdzeniu okazało się że kabel w pewnej pozycji przerywa. Ważne aby mieć w pogotowiu tester no i polecamy nabycie zapasowego kabla na każdy jeden procesor.

UWAGA: Ważna informacja. Jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia marki MED-EL to Twój kabel (ten dostarczony razem z procesorem) posiada 5 letnią gwarancje :) Biuro MED-EL w Warszawie przy ul. Rumianej na pewno udzieli wszystkich informacji w jaki sposób wymienić wadliwy kabel. Telefon do wspomnianej placówki MED-EL to 22 651-67-36. Zachęcamy do kontaktu.

Jakie reakcje dziecka mogą wskazywać na wadliwy kabel:
- u małych dzieci niechęć do korzystania z procesora, ściąganie go
- u większych dzieci - włączanie, wyłączanie, chęć wymiany baterii, mówienie że "nie działa" / "nie słychać"

Zachęcam do obejrzenia filmu pokazującego jakie objawy daje wadliwy kabel i jak go wymienić:

anonim

Re: Jak sprawdzić i wymienić wadliwy kabel w MED-EL Opus 2

Postautor: anonim » 06 maja 2017, 5:31

Moim zdaniem nowe kabelki są bardziej wadliwe niż te starsze. Chodzi mi o model. Wraz z nowym implantem dostałam kable w nowszej wersji. Niestety bardzo rozczarowały mnie i chciałam zamienić je na starsze w MED-EL. Niestety nie było takiej możliwości, wiec wzięłam ze starych aparatów i używam je cały czas. Te nowe częściej spadają. A co do ich awaryjności u mnie było zawsze z powodu tego, ze pot dostawał się do kabelka i psuły mi się "ząbki" i odpadały. Raz był taki przypadek, ze zostały mi w aparacie i do serwisu musiałam wysłać. Ale teraz już nie mam problemu z aparatami od dwóch lat. Najlepiej czyści się szczoteczka która mamy w zestawie i sprawdzać lekko opuszkami palców czy "ząbki" się nie ruszają. Czasami maja maź zielona, wtedy można użyć sprayu do czyszczenia metali czy mebli. Nie pamietam już, ale były super wtedy efekty. Implanty lat 15 i 3 ;) pozdrawiam

Ostatnio przesunięty w górę 06 maja 2017, 5:31 przez: Anonymous.

Wróć do „Implanty, procesory”